O mnie

Jestem dziennikarką, prezenterką radiową i telewizyjną. Od ponad 35 lat pracuję w telewizji.

Urodziłam się w Warszawie, ale dzieciństwo i lata młodzieńcze spędziłam w Toruniu, gdzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika pracował mój Tata. Tam chodziłam do szkoły. Po maturze podjęłam studia na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam je z tytułem magistra pedagogiki.

Karierę dziennikarską rozpoczęłam w Polskim Radiu, później przez 30 lat pracowałam dla Telewizji Polskiej. Obecnie w telewizji Polsat prowadzę program „Nasz nowy dom”.

Mam syna Macieja i córkę Marysię oraz wnuczki: Janinkę i Helenkę. 

Zwierzęta też są członkami mojej rodziny. Opiekuję się dostojnym kotem Jaggerem, który uważa, że jestem jego własnością, wrażliwym psem imieniem Pepe, rozpuszczonym, wiecznym szczeniakiem Benkiem oraz śliczną koteczką Fioną. Obok domu zbudowałam małą stajnię dla ukochanej klaczy Rodezji i hucułki Surmy.

Uwielbiam jeździć konno, kocham też narty i długie spacery. Lubię wiejskie życie z dala od zgiełku miasta. Moją pasją, oprócz nieustającego urządzania domu, jest ogród.

Jestem szczęśliwym człowiekiem dzięki mojej Mamie, która jest ze mną zawsze, kiedy tego potrzebuję, Córce, ponieważ nieustannie powtarza jak bardzo mnie kocha, moim dużym dzieciom – Asi i Maćkowi – za to, że są, a także Pani Joli, która opiekuje się moim małym gospodarstwem pod moją nieobecność i sprawia, że w spokoju mogę wywiązywać się z obowiązków zawodowych.

Wokół mnie jest wielu wspaniałych ludzi. DZIĘKUJĘ IM!

 

Zapraszam do śledzenia moich wpisów na Facebooku oraz Instagramie.

W sprawie współpracy proszę o kontakt z moim agentem: agent@katarzynadowbor.com

 

Pozdrawiam!

Katarzyna Dowbor